Autetaan yhdessä lapsia Ukrainassa. Tule lipaskerääjäksi.

Lasten puolella -lipaskeräys järjestetään eri puolilla Suomea 28.-30.4.2022. Keräysvuoro on 1-2 tuntia . Ota yhteyttä paikkakuntasi vapaaehtoisryhmään:

Espoo

Titta Hakala, 040-7186220 / hakalatitta1[at]gmail.com

Forssa

Kirsi Vikman, 040-4123865 / kirsi.vikman[at]hotmail.com

Heinola

Henna Paasonen, 044-9738800   / henna.paasonen[at]luukku.com

Helsinki

Camilla Bonden, bonden.camilla[at]gmail.com

Hämeenlinna

Anu Öhberg, ohberg.anu[at]gmail.com 

Joensuu                                                              

Tuula Nylander, 040-7046960 / nylandertuula[at]gmail.com   

Kajaani   

Terttu Auranne 044-3419854
Arja Aulanko 044-5111055                 

Keski-Uusimaa

Kaisu Räisänen, 040-1754559 / raisanen.kaisu[at]outlook.com                   

Kokkola

Pirjo Karlsson, 040-0924709 / pirjokarlsson[at]gmail.com
Pirkko Mellin, 040-5306193 / pirkko.mellin[at]gmail.com                              

Pietarsaari

Riitta Palovuori, 040-8742931 / rpalovuori[at]gmail.com

Turku

Riitta Suomi, riittas.suomi[at]gmail.com

Varkaus

Anu Aho, 0400-128660 / aho.seppo39[at]gmail.com                       

Ylä-Savo

Leena Huttunen, 050-5441726 / leena7.huttunen[at]gmail.com
Eija Virtanen, 040-5968237 / eija.virtanen50[at]gmail.com